Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi

Türkiye'nin ilk tıbbi bitkiler bahçesi
ekosistemimizin farkına varmak için fırsat sunuyor..

Kimyasal katkısız yetişen 700'ü aşkın tıbbi bitki,
sera, herbarium, laboratuar..

Ev tıbbı seminerleri, atölye çalışmaları,
çocuk programları, staj imkanları, yayınlar..

Geçmişle bugünü buluşturan
geleneksel tıp festivali..

Biyoçeşitliliğin korunup geliştirilmesine,
tıbbi bitkilerin etkin ve güvenli kullanımına katkı..

Geleneksel Tıp Festivali 2014

7 haziran 
17:30 Mesir macunu dağıtımı
18:00 Sergi açılışı: Diş Hekimliği Tarihi - Halûk Perk Koleksiyonu 

8 haziran
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Küçük Arkeologlar / Atölye Zürafa
13:30 Akide Şekeri atölyesi / Hacı Bekir Ali Muhiddin
15:30 Çocuklarda Kullanılan Tıbbi Bitkiler / Uz.Dr. Demet Yardımcı Ilıkkan
17:00 5 Element Teorisi / Ergül Ergün

9 haziran
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Topraktan Sanat / Atölye Zürafa
13:30 Yeşil Kahve atölyesi / Sade Pazar
15:30 Bahçede Yoga / Enis Türker
17:00 Geçmişten Günümüze Bahçeler / Almıla Çiftçi

10 haziran
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Animasyon Film / Atölye Zürafa
13:30 Doğal Bakım atölyesi / Şems Arslan
15:30 Osmanlı Kültüründe Tıbbi Bitkilerle Tatlılar atölyesi / Cafer Erol
17:00 Bitkisel Hormonların Yaşamımızdaki Yeri / Yrd.Doç.Dr. Serap Çağ 

11 haziran
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Hayallere Yuva Yapan Kuşlar / Atölye Zürafa
13:30 Tıbbi Macunlar atölyesi / Seda Küçükdağ
15:30 Atık Değerlendirme atölyesi / Handan Elpit
17:00 Keneden Korunma Yöntemleri / Dr. Bahri Karakaya

12 haziran
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Saksı Süsleri / Atölye Zürafa
13:30 Hurma Sirkesi atölyesi / Nihal Doğan
15:30 Uçucu Yağ Taşı atölyesi / Perihan Sinem Özdemir
17:00 Dikey Bitki Yetiştiriciliği / Esra Şakar

13 haziran
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Mandala Tasarımı / Atölye Zürafa
13:30 Sağlıklı Bitki Karışımları atölyesi / Gülten Tuğran
15:30 Drog Yastıkları atölyesi / Funda Cihansevdi
17:00 Gök Cisimleri ile Tarım İlişkisi / Doç.Dr. Mükerrem Bedizel Aydın

14 haziran
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Origami Oyuncakları /  Atölye Zürafa
13:30  Taş Boyama atölyesi / Mürüvvet Altıokka
15:30 Bahçe Şekillendirmede Pratik Bilgiler / Yrd.Doç.Dr. Yıldız Aksoy
17:00 Türkiye'nin Endemik ve Nadir Odunsu Taksonları / Doç.Dr. Necmi Aksoy

15 haziran
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Satranç Takım Tasarımı / Atölye Zürafa
13:30 Cilt Güzelliği atölyesi / Pervin Bulgak
15:30 Çevrenin Biyolojik Etmenlerle Temizlenmesi / Tuğçe Ağba
17:00 Anadolu Orkideleri / Yrd.Doç.Dr. Ece Sevgi