Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi

Türkiye'nin ilk tıbbi bitkiler bahçesi
ekosistemimizin farkına varmak için fırsat sunuyor..

Kimyasal katkısız yetişen 700'ü aşkın tıbbi bitki,
sera, herbarium, laboratuar..

Ev tıbbı seminerleri, atölye çalışmaları,
çocuk programları, staj imkanları, yayınlar..

Geçmişle bugünü buluşturan
geleneksel tıp festivali..

Biyoçeşitliliğin korunup geliştirilmesine,
tıbbi bitkilerin etkin ve güvenli kullanımına katkı..

Geleneksel Tıp Festivali 2015

16 mayıs 
17:30 Mesir macunu dağıtımı
18:00 Sergi açılışı: Göz Hekimliği Tarihi - Halûk Perk Koleksiyonu 

17 mayıs 
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Çocuklarla Spor / Selda Narlı
13:30 Tıbbi Bitkilerle Tablo Yapımı atölyesi / Funda Cihansevdi
15:30 Geleneksel Türk Kahvesi atölyesi / Tuğçe Ağba
17:00 'Çocuklar Sokakta Solmasın' Projesi - Hayat Vakfı / Tuba Gavaz

18 mayıs 
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Bez Oyuncağım / Atölye Limon
13:30 Bitki Parçalı Sabunlar atölyesi / Emine Uluer
15:30 Doğal Temizlik atölyesi / Gül Usta
17:00  Dolaşım Sistemi Hastalıklarında Kullanılan Bitkiler / Fatma Henden

19 mayıs 
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Tiyatro Benim Masalım / Neslihan Mugul
13:30 Bal ve Yapay Bal atölyesi / Sevil Gülsoy
15:30 Yetişkinlere Ahşap Oyuncaklar atölyesi / Şule Şenol
17:00  Mizaclar / Hayrettin Akay

20 mayıs 
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Defter Yapımı / Atölye Limon
13:30 Bitkisel Gıda Takviyeleri İle Doğal Yaşam atölyesi / Seda Küçükdağ 
15:30 Fitokozmetik atölyesi / Seda Sakacı
17:00  Bitkisel Ürünlerde Kalite / Murat Kartal

21 mayıs 
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Marakas Atölyesi / Atölye Limon
13:30 Otlardan Soslar atölyesi / Tuncay Demir 
15:30 Çanta Yapımı atölyesi / Atölye Limon
17:00  Odundışı Orman Ürünleri / Metin Kalyoncu

22 mayıs 
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Seramik Atölyesi / Atölye Limon
13:30 Yenilebilir Çiçekler / Merve Zengin Tınmaz
15:30 Hardaliye / Hatice Kunt
17:00  İlkyardım Masajı / Ayla Örsan

23 mayıs 
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Mozaik Atölyesi / Atölye Limon
13:30 Koku Karışımları / Gamze Güleç
15:30 Balkon Bahçeciliği / Hasan Altın
17:00  İbn-i Sina’da Ahlat-ı Erbaa ve Tıbbi Bitkiler / Erkan Tanalel

24 mayıs 
09:00 - 17:30 Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu (Yenikapı Mevlevihanesi)
13:00, 15:00, 17:00 Çocuk programı: Oryantrik / Elif İlhan
13:30 Detoks İçecekleri / Mergube Kaşgarlı
15:30 Perküsyon Atölyesi  / Burcu Özçoban
17:00  Bağışıklık Sistemi İçin Doğal Güçlendiriciler / Gülder Özkan